2020 SENIOR CLUB CHAMPIONSHIPS

  26.09.20 10.10.20 17.10.20 31.10.20
Sd 1st Rd 2nd Rd Semi-final FINAL
1 Tony Russo
32 Tony Russo
16 Nick Morison
17 Tony Russo
8 Colin Whibley-Smith
25 Colin Whibley-Smith
9 Robert Coy
24 Tony Russo
4 George Kirk
29 Shane Cater
13 Shane Cater
20 Chris Ranish
5 Chris Ranish
28 Chris Ranish
12 Randal Warner
21
2 Lance Phelps
31 Lance Phelps
15 Brian Russo
18 Lance Phelps
7 Rob Lopez
26 Jason Shaw
10 Jason Shaw
23 Lance Phelps
3 Sheldon McNamara
30 Sheldon McNamara
14 Mark Lucock
19 Matt Thomas
6 Matt Thomas
27 Matt Thomas
11 Dean Schaef
22

 

2020 INTERMEDIATE CLUB CHAMPIONSHIPS

  26.09.20 10.10.20 17.10.20 31.10.20
Sd 1st Rd 2nd Rd Semi-final FINAL
1 Steve Croft
32 Brent McKinlay
16 Brent McKinlay
17 Brent McKinlay
8 Michael Rust
25 Michael Rust
9 Grant Newdick
24
4 Bob Tosswill
29 Bob Tosswill
13 Edward Brown
20 Bob Tosswill
5 Derek Stephens
28 Derek Stephens
12 Alan Heath
21
2 Tora Boyne
Tora Boyne
15 Richard Mills
18 Doug Fergusson
7 Doug Ferguson
26 Doug Ferguson
10 Rick Thompson
23
3 Peter Gray
30 Peter Gray
14 Guy Walmsley
19 Peter Gray
6 Peter Griffiths
27 Darren O’Dwyer
11 Darren O’Dwyer
22

 

2020 JUNIOR CLUB CHAMPIONSHIPS

10.10.20 17.10.20 31.10.20
1st Rd Semi-final FINAL
Shane Hartnell
Shane Hartnell
Bye
Trev Petersen
James Blundell
Trev Petersen
Trev Petersen
Dayle Scrimshaw
Jackson Gray
Jackson Gray
Jackson Gray
James Elworthy
Bob Schofield
Bob Schofield

 

2020 HARRY KERSHAW 4Somes

8th Aug 22nd Aug 5th Sept Final (19th Sept)
Doug/Gumboot
Bye Doug/Gumboot
Bob/Doug F Doug/Gumboot
Shane/Tora Bob/Doug F
John W/Dean Bob/Glen
(Runners-up)
Mike/ Richard M John W/Dean
Bye Bob/Glen
Bob/Glen Bob/Glen
Guy/John E
Bye Guy/John E
Delboy/Dayle Delboy/Dayle
Alec/Eddie Delboy/Dayle
Jason/Brent Jason/Brent (WINNERS)
Bye Jason/Brent
Bye Jason/Brent
Colin/Malcolm B Colin/Malcolm B

 

2020 MARTIN 4BBB

1st Rd

(27 June)

2nd Rd

(4 July)

Semi’s Final
Trevor H/Chris R
Brent/Pete Trevor H/Chris R
Shane/Tora Shane/Tora
Alec/Brian Shane/Tora
Delboy/Dayle S Shane/Tora (WINNERS)
Rob/Jason Rob/Jason
Pete/Jackson Pete/Jackson
Colin/Malcolm B Pete/Jackson
Bob/Doug F
Guy/John Guy/John
Randal/Dean John/Bob
John/Bob John/Bob
Richard/Mike George/Martin (RUNNERS UP)
George/Martin George/Martin
Bye George/Martin
Doug/Gumboot Doug/Gumboot

 

2020 CAPTAINS TROPHY

Matchplay using h’cap. Please arrange own tee times and play ASAP.
8th March 22nd March Please play ASAP Please play ASAP TBA.
1st Rd 2nd Rd 3rd Rd 4th Rd FINAL
Grant Newdick Grant Newdick
BYE Glen Harper
Guy Walmsley Glen Harper
Glen Harper Glen Harper
Bob Schofield Bob Schofield
BYE Bob Schofield
Edward Brown Edward Brown
BYE Glen Harper
George Kirk George Kirk
BYE Derek Stephens
Derek Stephens Derek Stephens
BYE Derek Stephens
Dean Shaef Dean Shaef
BYE Dean Shaef
Trev Petersen Trev Petersen
BYE
John Warner John Warner
BYE Brian Russo
Brian Russo Brian Russo
Alan Heath Brian Russo
Dayle Scrimshaw Dayle Scrimshaw
BYE Dayle Scrimshaw
Andrew Lawler Andrew Lawler
BYE Tora Boyne
Tora Boyne Tora Boyne
BYE Tora Boyne
Doug Fergusson Doug Fergusson
BYE Tora Boyne
Alec Dontertman Alec Dontertman
BYE Alec Dontertman
Kevin Williams Kevin Williams
BYE

 

2019 MENS SHOOTOUT FINAL (updated 02/12/19)

1 58 Richard Mills Before 10th hole
2 62 Dayle Srimshaw Before 10th hole
3 64 Colin Whibley-Smith 11th hole
4 65 Kevin Williams Before 10th hole
65 Bill Jones DNS
65 Gary Cuttance 14th hole
7 67 Brian Russo DNS
8 68 John Errington Before 10th hole
68 John Warner 16th hole
68 Peter Griffiths Before 10th hole
11 69 Rob Lopez 10th hole
69 Alec Dondertman 17th hole
69 Philip Eberlein Before 10th hole
14 70 Guy Walmsley 18th hole – RUNNER UP
70 James Blundell DNS
70 Trevor Petersen 15th hole
70 Shane Hartnell Before 10th hole
18 71 Bob Schofield Before 10th hole
71 Mark Lucock WINNER
71 Doug Ferguson Before 10th hole
21 72 Glen Harper 13th hole
72 Barry Johnson DNS
23 73 Alistair Boyne DNS
73 Ro Griffiths 12th hole
25 74 Rick Hargreaves
26 75 Steve Croft
27 76 Johnson Williams
28 77 Greg Dalton
77 Andrew Lawler
77 Edward Brown
31 80 Nick Morison

 

2019 SENIOR CHAMPIONSHIP

  12.10.19 26.10.19 09.11.19
Sd 3rd Rd Semi-Final  FINAL
Tony Russo
Tony Russo
Bye
Tony Russo (Champion)
John Warner
John Warner
Matt Thomas
Colin Whibley-Smith
Colin Whibley-Smith
Bye
Colin Whibley-Smith (Runner up)
Bye
Sheldon McNamara
Sheldon McNamara

 

2019 INTERMEDIATE CHAMPIONSHIP

  21.09.19 28.09.19 12.10.19 26.10.19 09.11.19
Sd 1st Rd 2nd Rd 3rd Rd Semi-final FINAL
1 George Kirk George Kirk
32 Bye Doug Ferguson
16 Steve Croft Doug Ferguson
17 Doug Ferguson Peter Gray
8 Trevor Hawkins Trevor Hawkins
25 Bye Peter Gray
9 Peter Gray Peter Gray
24 Bye Doug Clark (Runner up)
4 Rob Lopez Rob Lopez
29 Bye Rob Lopez
13 Darren O’Dwyer Darren O’Dwyer
20 Bye Doug Clark
5 Doug Clark Doug Clark
28 Bye Doug Clark
12 Tora Boyne Tora Boyne
21 Bye
2 Dayle Harwood Dayle Harwood
31 Bye Dayle Harwood
15 Craig Andrews Craig Andrews
18 Martin Napier Dayle Harwood
7 Michael Rust Michael Rust
26 Bye Brian Russo
10 Brian Russo Brian Russo
23 Bye Dayle Harwood (Champion)
3 Shayne Cater Shayne Cater
30 Bye Shayne Cater
14 Rick Thompson Rick Thompson
19 Bye Bevan Sweeney
6 Bevan Sweeney Bevan Sweeney
27 Bye Began Sweeney
11 Dean Schaef Dean Schaef
22 Bye

 

2019 JUNIOR CLUB CHAMPIONSHIP

21.09.19 12.10.19 26.10.19 09.11.19
2nd Rd 3rd Rd Semi-final FINAL
Grant Newdick
Grant Newdick
Bye
Grant Newdick
Scott Reid
Scott Reid
Peter Price
Grant Newdick (Runner up)
Edward Brown
Edward Brown
Shane Eager
Edward Brown
Greg Dalton
Greg Dalton
Ro Griffiths
Shane Hartnell
Shane Hartnell
Bye
Alan Heath
Alan Heath
Alan Heath
Alec Donterman
Alan Heath (Champion)
Paul McKenzie
James Elworthy
James Elworthy
Brent McKinlay
Bye
Brent McKinlay
Brent McKinlay